بیوگرافی آدام موسری

آدام موسری (Adam Mosseri) یکی از مدیران باسابقهٔ فیسبوک است که مدت زیادی را خصوصاً در بخش مدیریت محصول این شرکت و فید خبری گذرانده است.

او چند سال پیش و در مهر ماه ۱۳۹۷ (اکتبر ۲۰۱۸) توسط بنیان‌گذاران اینستاگرام (کوین سیستروم و مایک کریگر) به‌عنوان مدیرعامل این سرویس جذاب انتخاب شد.

موسری پیش از آن مدیر محصول فیسبوک و همچنین فید خبری فیسبوک بود و تیم بزرگترین سرویس اشتراک عکس، از انتخاب او در سمت جدید بسیار خشنود به نظر می‌رسید.

آدام موسری متولد نیویورک است و البته به‌خاطر تجربه و شهرت پایین او نسبت به بزرگان دنیای فناوری، بیوگرافی دقیقی از این مهندس طراح در دست نیست.

اطلاعات جزئی که از موسری در پروفایل لینکدینش موجود است، تنها تحصیل دانشگاهی او را نشان می‌دهد. آدام موسری در دانشگاه نیویورک و در رشتهٔ طراحی اطلاعات در خلال سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵) تحصیل کرده است.

رشتهٔ تحصیلی آدام، ارتباط مستقیمی با شغل‌های بعدی او دارد. در واقع طراحی اطلاعات به‌معنای استفاده از المان‌های گرافیکی و دیگر ابزارها برای نمایش هرچه بهتر اطلاعات است.

این رشتهٔ تحصیلی تلاش می‌کند تا ارائهٔ داده و اطلاعات را به‌نوعی بهینه کند که بهترین تجربهٔ کاربری در مواجهه با آنها رقم بخورد.

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در سال ۱۳۸۵ (۲۰۰۶) موسری وارد آکادمی هنر سان‌فرانسیسکو شد.

سمت او در این آکادمی نوعی آموزش به‌همراه تحصیل بوده است.

او در سال ۱۳۸۱ (۲۰۰۲) و در حین تحصیل، آژانس مشاورهٔ طراحی خود با نام Blank Mosseri را تأسیس کرد و به عنوان مدیر در آن آژانس نیز فعال بود.

مقصد بعدی آدام در سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۷) استارت خورد.

وی در این سال به‌عنوان طراح محصول و رابط کاربری وارد تیم TokBox شد. این استارتاپ هنوز هم فعال است و خدماتی را برای ارائهٔ ویدیو، صوت و پیام‌رسانی در داخل وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها عرضه می‌کند.

به‌هرحال موسری جایگزین بنیان‌گذار اینستاگرام شده است و بسیاری از کارشناسان و کاربران منتظر اقدامات یا تغییرهای احتمالی او در این شبکهٔ اجتماعی پرطرفدار هستند. مدیر مستقیم موسری،‌ کریس کاکس است.

او پیش از این نیز به‌صورت مستقیم به کاکس گزارش می‌داد.

درواقع این تغییرات و تصمیم‌های داخلی که قطعاً از طرف مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک صادر می‌شوند، نشان‌دهندهٔ علاقهٔ شدید او به کنترل بالا روی اپلیکیشن‌های زیرمجموعه است.

مدیرعامل اینستاگرام اکنون در سن‌فرانسیسکو و نزدیک به دفاتر مدیریتی هر دو شرکت اینستاگرام و فیسبوک زندگی می‌کند.