بیوگرافی لی یاکوکا

لی یاکوکا، با نام کامل لیدو آنتونی لی یاکوکا (Lido Anthony Lee Iacocca) متولد آمریکا و مدیراجرایی صنعت خودرو است.

لی شهرتش را مدیون مدیریت طراحی و ساخت خودرو موستانگ از شرکت فورد است.

البته، یاکوکا پس از فورد هم موفقیت‌های زیادی در صنعت خودروسازی کسب کرد.

وی مدتی به‌عنوان مدیرعامل کرایسلر مشغول به‌کار بود که با تغییرات زیرساختی این خودروساز را نیز نجات داد.

یاکوکا علاوه ‌بر فعالیت در صنعت خودروسازی، یکی از فعالان جدی و طرفداران پروپاقرص افزایش صادرات آمریکا بود. او کتاب‌های متعددی نیز در زمان فعالیتش منتشر کرد که در آن‌ها، از سرگذشت مدیریت و طراحی‌هایش و نیز پیشرفت‌های صنعت خودروسازی، روایت‌هایی آورده است.

مجلهٔ پورتفولیو در یکی از شماره‌هایش، یاکوکا را هجدهمین مدیرعامل بزرگ تاریخ آمریکا خوانده است.

در ۱۵ اکتبر ۱۹۲۴ (برابر با ۲۳ مهر ۱۳۰۳) لیدو آنتونی یاکوکا در آلن‌تاون پنسیلوانیا به‌دنیا آمد.

گفته شده نام او را از منطقهٔ محل سفر ماه‌عسل پدرومادرش، یعنی لیدو (Lido) در ونیز انتخاب کرده‌اند که البته، خود یاکوکا این شایعه را رد می‌کند.

پدرومادر او از مهاجران ایتالیایی تبار به‌نام‌های نیکولا و آنتوینته بودند.

لیدو از همان کودکی در محیطی عالی زندگی کرد و راه‌ورسم کسب‌وکار را از پدرش ‌آموخت که صاحب سالن تئاتر و رستوران بود.

نیکولا به فرزندش آموزش می‌داد چگونه قدر پول را بداند. به‌علاوه، لیدو آموخت محرک و چشم‌انداز مناسب، ابزارهای مهم هر کسب‌وکار پیش‌گام هستند. نیکولا صاحب یکی از اولین کسب‌وکارهای اجارهٔ خودرو در آمریکا نیز بود و عشق به خودرو را برای فرزندش به‌ارث گذاشت.

یاکوکا در کودکی به بیماری تب روماتیسم مبتلا شد و به‌همین دلیل، در سال‌های جوانی از شرکت در جنگ جهانی دوم، معاف شد. درواقع، بیماری او به‌حدی شدید بود که ممکن بود به قلبش آسیبی دائمی بزند. به‌هرحال، او پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان آلن‌تاون، برای ادامهٔ تحصیل به دانشگاه لی‌های رفت و از آنجا، مدرک کارشناسی‌اش را در رشتهٔ مهندسی صنایع گرفت.

کارشناسی ارشد مقطع بعدی تحصیلات یاکوکا، بود که آن را در دانشگاه پرینستون به‌پایان رسید.

در دوران تحصیلات کارشناسی ارشد، او دروس حوزه‌های سیاست و پلاستیک را به‌عنوان دروس انتخابی گذراند.

یاکوکا از نوجوانی به مدیریت شرکت خودروسازی فکر می‌کرد؛ به‌همین‌دلیل، تحصیلاتش را نیز در همان مسیر ادامه داد.

وی سرانجام در سال ۱۹۴۶، به‌عنوان کارآموز به شرکت فورد موتور راه یافت؛ موقعیتی که از سال‌ها پیش برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کرده بود.

یاکوکا به‌محض ملحق‌شدن به فورد، به‌عنوان کارآموز مهندسی وارد بخش فروش شد. پیشرفت او در مراحل کارآموزی و تبدیل به مدیراجرایی تا سال ۱۹۶۰ طول کشید. در آن سال، یاکوکا در مقام معاون ارشد مدیریت در یکی از بخش‌های مهم فورد به‌نام Ford Division مشغول به‌کار شد.

یاکوکا در سال ۱۹۶۱، چشم‌انداز جدید و امیدوارکننده‌ای برای آیندهٔ فورد درنظرداشت. ظرفیت چهار سرنشین، صندلی‌های طرح جدید بوکت (Bucket)، طول کمتر از ۴.۵ متر و وزن سبک‌تر از ۱.۱ تُن، ازجمله ویژگی‌های مدنظر یاکوکا برای ساخت خودرو آرمانی‌اش بود. قیمت نهایی مدنظر وی برای خودرو جدید نیز ارزان‌تر از ۲۵۰۰ دلار بود. پس از مدت‌ها بررسی و جلسه‌های متعدد با مدیران فورد، درنهایت در سپتامبر ۱۹۶۲، سرمایهٔ لازم برای شروع تولید خودرو جدید یاکوکا فراهم شد.

فورد موستانگ محصول خارق‌العاده‌ای بود که به‌نوعی شرکت بزرگ فورد را از ورشکستگی نجات داد.

در سال ۱۹۶۴، لی به‌همراه همکارانش این محصول را معرفی کرد. محصول جدید فورد به‌دلیل طراحی جدید و جذاب و نیز بازاریابی قوی، موج جدیدی از خودروهای اسپرت را در جهان به‌راه انداخت. به‌علاوه، موستانگ رکورد فروش سال اول خودرو را شکست و نامش را در یک نسل از علاقه‌مندان به خودرو جاودانه کرد و درنهایت، تصویر خالقش را به صفحهٔ اول رسانه‌های مشهوری مثل تایمز و نیوزویک برد.

لی یاکوکا در سال ۱۹۵۶ با مری مک‌کلری ازدواج کرد و ثمرهٔ این ازدواج دو دختر به‌نام‌های کتی و لیا بود.

در سال ۱۹۸۳ مری براثرِ دیابت ازدنیا رفت و یاکوکا به یاد او، تمامی درآمد خود از فروش کتاب را به تحقیقات دربارهٔ دیابت اهدا کرد.

پس از مری، پگی جانسون در سال ۱۹۸۶ و دارین ارل در سال ۱۹۹۰ با یاکوکا ازدواج کردند که هر دو این ازدواج ها به طلاق انجامیدند.