بیوگرافی مایکل دل

وقتی صحبت از موفقیت و افراد موفق می‌شود، نام مایکل دل در میان این افراد به خوبی می‌درخشد.

کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ همیشه با تدبیر افرادی همچون مایکل دل توانسته‌اند به شهرتی جهانی برسند و محصولاتشان همیشه رضایت مشتری را در پی داشته باشند.

مایکل ساول دل فرزند الکساندر دل در تاریخ ۲۳ فوریه سال ۱۹۶۵ در ایالت تگزاس آمریکا به دنیا آمد.

پدر او دندانپزشک ارتودنسی و لورین شارلوت مادر مایکل از فعالان بازار سهام آمریکا بود.

اولین مدرسه‌ای که مایکل دل تحصیلات ابتدایی‌اش را در آن جا شروع کرد هراد هیوستون نام داشت. جالب است که بدانید خرید و فروش سهام از فعالیت‌هایی بود که مایکل در همان سنین کودکی به آن‌ها پرداخته بود. علاقهٔ زیاد مایکل به دنیای کامپیوتر در سن هفت سالگی با خرید یک ماشین حساب نمایان شد. او با این کارش فناوری‌های دیجیتال را برای مسیر مشخص شدهٔ زندگی و آینده‌اش انتخاب کرد.

به طور جدی مایکل فعالیت‌هایش را در سن ۱۲ سالگی شروع کرد و با اولین پس اندازش توانست یک کامپیوتر اپل خریداری کند. او پس از این که کامپیوترش را خریداری کرد، تمامی قطعات آن را از هم جدا و به بررسی و مطالعه هر کدام از آن‌ها پرداخت.

وی در مدرسهٔ مموریال هیوستون دوران دبیرستانش را گذراند.

فروش حق اشتراک مجله هیوستون پست، از فعالیت‌های او در این دوران بود که با کمک دوستانش درآمد خوبی برایش از این کار حاصل شد. ۱۸ هزار دلار درآمد مایکل در سال اول، موفقیت او را در کسب و کارش نشان می‌داد. این مبلغ حداقل دو برابر درآمد معلمان مایکل در آن سال ها بود.

سرانجام پس از پایان دوران دبیرستان، و در سال ۱۹۸۳ دانشکدهٔ پزشکی را به اصرار خانواده‌اش برای شروع تحصیلاتش انتخاب کرد. این موضوع هیچ وقت باعث نشد که ذره‌ای از علاقهٔ مایکل به دنیای کامپیوتر کم شود و یا از آن فاصله بگیرد.

او زمانی که در دانشکده تگزاس مشغول به تحصیل بود، به صورت پاره وقت نیز در زمینهٔ کامپیوتر شروع به کار کرد. با درآمدی ۱۸۰ دلاری در ماه اول فعالیت‌هایش که انجام تعمیرات قطعات کامپیوتری و ارتقای آن‌ها بود، به اوج موفقیت در این دوره از زندگی‌اش رسید.

در دوران تحصیل مایکل در تگزاس، خرده فروشی و مونتاژ کامپیوترهای شخصی درآمدی کمتر از فروش مستقیم قطعات کامپیوتری در بازار داشت. زمانی که مایکل متوجه این موضوع شد، با درآمدی که از پیش داشت برای تمرکز بر روی خرید و فروش قطعات کامپیوتری از دانشگاه انصراف داد. وی پس از انصراف، در سال ۱۹۹۹ برای گرفتن عکس یادگاری به تگزاس برگشت و این آخرین باری بود که مایکل آن هم به اصرار و دعوت دانشگاه از او برای شرکت در مراسمی به این دانشگاه می‌رفت.

این مرد بسیار موفق خجالتی با سوزان لیبرمن در سال ۱۹۸۹ ازدواج کرد و حاصل این ازدواج ۴ فرزند بسیار دوس داشتنی است.. همسر دل یک طراح ماهر و اهل دالاس است.

مایکل به خانواده‌اش اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و سالانه حدود ۳ میلیارد دلار برای ایجاد امنیت آن‌ها هزینه می‌کند.

بسیار واضح است که مایکل دل به خاطر تمامی فعالیت‌های موثرانه اش افتخارات و عناوین بسیاری را هم کسب کرده است، که در ادامه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد:

وب سایت Inc دل را به عنوان برترین کارآفرین سال معرفی کرده است.

از دیدگاه مجله Worth دل به عنوان برترین مدیر عامل آمریکایی معرفی شده است.

رسانه‌های مختلفی از او به عنوان مدیر عامل برتر همیشه یاد کرده‌اند.

در سال 2013 و در بخش رهبری کسب و کار، موسسه فرانکلین مایکل موفق به کسب جایزه Bower شد.

کتاب Direct From Dell از برترین افتخارات وی می‌باشد که در سال 1999 منتشر شد در این کتاب مایکل به داستان زندگی خود و پیشرفتش در شرکت دل پرداخته است.

وی با سرمایه گذاری‌های فراوانی از فعالیت‌های علمی به طور مداوم حمایت و پشتیبانی می‌کند.

این شد که مایکل در سال ۲۰۰۲ از دانشگاه لیمریک ایرلند موفق به دریافت دکترای افتخاری در رشتهٔ علوم اقتصادی شد.